Szalone przygody Smerfów

Smerfne początki

Głęboko w lesie ukryta jest wioska, zamieszkała przez maleńkie, niebieskie ludziki. Szalonym przygodom towarzyszą kolejne pokolenia dzieci, czerpiąc z ich historii lekcje dotyczące przyjaźni, uczciwości i szacunku do przyrody. Pierwsze opowieści o losach Smerfów powstały w latach 60 XIX wieku. Ich ojcem jest belgijski rysownik komiksowy, Pierre Culliford, tworzący pod pseudonimem Peyo. Początkowo Smerfy były postaciami drugoplanowymi w wykreowanym przez rysownika komiksie, szybko jednak same stały się niezależnymi bohaterami. Trzydzieści lat po śmierci Peyo stworzone przez niego postaci nie tylko nie tracą na popularności, ale wręcz przeżywają renesans. Dzięki powstałym na podstawie komiksów adaptacjom filmowym, opowieści o niebieskich mieszkańcach lasu są niezwykle aktualne i atrakcyjne. Cieszą się one popularnością zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych, którzy śledząc losy Smerfów wracają z nostalgią do lat swojego dzieciństwa.

Witajcie w Wiosce Smerfów!

Aby spotkać Smerfy musimy zagłębić się w serce lasu. Wioska pełna jest wesołych skrzatów, które mieszkają w grzybowych domkach. Każdy z nich ma swój własnych charakter i styl. Dzieci z łatwością odgadną jaki jest i czym zajmuje się dany Smerf. Jest to zasługa zrozumiałych nawet dla maluchów imion bohaterów, takich jak Ważniak, Osiłek, Pracuś czy Maruda. W wiosce mieszkają Smerfy o przeróżnych cechach i zainteresowaniach, więc każde dziecko pozna tu kogoś, z kim znajdzie wspólny język.

Lubisz płatać figle? Zgrywus ma dla Ciebie bombową niespodziankę. A może w Twojej duszy gra muzyka? W takim razie odwiedź Harmoniusza i jego nigdy niecichnącą trąbkę. Chcesz dowiedzieć się czegoś o historii Smerfów? Papa Smerf – najstarszy i najmądrzejszy mieszkaniec wioski chętnie opowie Ci wiele ciekawych historii. Łatwo go rozpoznasz po czerwonych porteczkach i czapeczce oraz długiej, siwej brodzie. Uważaj, by spacerując po lesie nie obudzić drzemiącego pod drzewem Śpiocha. Wreszcie wybierz się na herbatę do Smerfetki. Nikt nie ma w ogrodzie tak pięknych kwiatów jak ona. Koniecznie musisz je zobaczyć! Niezależnie z kim spędzisz czas w wiosce Smerfów jedno jest pewne – przyjmą Cię one z uśmiechem i otwartymi rękami.

Smerfastyczne przygody

Droga do wioski owiana jest tajemnicą nie bez powodu. O jej poznaniu marzy Gargamel – czarodziej mieszkający w zrujnowanym zamku, na skraju gęstwiny. Wraz z wiernym kotem – Klarierem, poluje na Smerfy, które są mu potrzebne jako składnik do stworzenia kamienia filozoficznego. Robi to jednak w sposób nieudolny, dzięki czemu niebieskim spryciarzom zawsze udaje się wyjść cało z opresji.

Jeśli i wy chcecie zobaczyć jak smerfy unikają kolejnych pułapek zastawionych przez czarodzieja, dołączcie do nich już dziś!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *